Directed by
Simon Curtis |
Writing Credits
Mark Bomback | ... | (screenplay by) |
Garth Stein | ... | (based on the novel by) |
Cast (in credits order) verified as complete
Produced by
Joannie Burstein | ... | executive producer |
Patrick Dempsey | ... | producer (produced by) |
James C. France | ... | executive producer |
Cristina Giubbetti | ... | executive producer: Cattleya |
Tania Landau | ... | producer (produced by) (p.g.a.) |
Donald J. Lee Jr. | ... | executive producer |
Neal H. Moritz | ... | producer (produced by) (p.g.a.) |
Music by
Volker Bertelmann | ||
Dustin O'Halloran |
Cinematography by
Ross Emery |
Editing by
Adam Recht |
Casting By
Yesi Ramirez |
Production Design by
Brent Thomas |
Art Direction by
Shannon Grover |
Set Decoration by
Zoe Jirik | ||
Cynthia Sleiter | ... | (Italy Unit) |
Costume Design by
Monique Prudhomme |
Makeup Department
Emma Clarke | ... | hair stylist |
Natalie Cosco | ... | makeup department head |
Amber Crombach | ... | key makeup artist |
Naomi Donne | ... | hair department head: Italy / makeup department head: Italy |
Akemi Hart | ... | assistant hair stylist: Seattle |
Patricia Keighran | ... | key makeup artist: Toronto |
Jesse Minty | ... | hair stylist |
Jennifer Popochock | ... | assistant makeup artist: Seattle |
Jessica Rain | ... | hair department head |
Samantha Wyatt Smith | ... | key hair stylist |
Vincent Sullivan | ... | key hair stylist: Toronto |
Kate Blythe | ... | first assistant makeup artist (uncredited) |
Jennifer Machnee | ... | makeup artist (uncredited) |
Patricia Murray | ... | special makeup effects artist (uncredited) |
Production Management
Whitney Brown | ... | unit production manager |
Jeanette Haley | ... | post-production supervisor |
Cecil O'Connor | ... | unit production manager |
Marco Olivieri | ... | production manager Italy |
Prashant Sharan | ... | production manager |
Bardo Tarantelli | ... | production assistant: Italy |
Sainath Shinde | ... | production manager (uncredited) |
Second Unit Director or Assistant Director
Chad Belair | ... | second assistant director |
Michael Bendner | ... | additional assistant director: Key Background Coordinator |
Jim Brebner | ... | first assistant director |
Mario Cacioppo Jr. | ... | assistant director (as Mario C. Cacioppo) |
Matilde Composta | ... | cast assistant Italy |
Joel Cyr | ... | trainee assistant director |
Tyler Delben | ... | second assistant director: second unit |
Jackson Ezard | ... | third assistant director |
Nathan Kay | ... | second assistant director: 2nd Unit Vancouver |
Regan Kosior | ... | third assistant director |
Haley Lauten | ... | trainee assistant director |
Mark Lukac | ... | third assistant director |
Clea Mihalik | ... | third assistant director: second unit |
Missy Morris | ... | Third Assistant Director: Second Unit (as Missy Dingman) / second unit (as Missy Dingman) |
Chris O'Hara | ... | Second Assistant Director Seattle |
Matteo Parenti | ... | second assistant director |
Gordon Piper | ... | first assistant director: 2nd Unit Vancouver |
Brett Robinson | ... | first assistant director: Seattle |
Jeremy Robinson | ... | 2nd unit 1st assistant director |
Lorenzo Signoretti | ... | third assistant director: Italy |
Jeff Zwart | ... | 2nd unit director of photography / second unit director |
Art Department
Tara Arnett | ... | graphic artist |
Marc Aubin | ... | art department coordinator |
Loree Cameron | ... | graphic designer |
Rudy Campanella | ... | prop master |
Casey Chanderbhan | ... | set dresser |
Lynn Chaulk | ... | paint foreman |
Graham Coutts | ... | property master |
John Dale | ... | construction coordinator |
Jeff Errico | ... | storyboard artist |
Silvia Fontana | ... | graphic designer: Italy unit |
Bill Forster | ... | lead carpenter |
Phil Gough | ... | assistant property master |
Todd Handel | ... | lead carpenter |
Sandrine Hanna | ... | prop truck supervisor |
Haida Harper | ... | assistant property master |
Alexandros Isidorou | ... | plasterer |
Jana Kelly | ... | Greens Buyer |
Ken Laderoute | ... | scenic carpenter |
Greg Langham | ... | lead dresser: Toronto |
Lindsay Ledohowski | ... | set designer |
Anthony Liberatore | ... | storyboard/animatic artist |
Rohan Lyal | ... | head greensman |
J.J. Mestinsek | ... | paint coordinator |
Gabriele Presta | ... | assistant property master |
Aaron Rodriguez | ... | standby painter: second unit |
Stefanie Schenk | ... | art department coordinator |
Kerry Soames | ... | lead carpenter |
James Thumm | ... | lead carpenter |
Phillip Toesev | ... | property master: Toronto 2nd unit |
Roberta Troncarelli | ... | assistant set decorator |
Benoit Waller | ... | assistant art director |
Marion Waterston | ... | Second Unit Property Master / prop buyer |
John Whipple | ... | scenic carpenter |
Sound Department
Hugo Adams | ... | foley editor |
Mark Appleby | ... | adr mixer |
Martin Cantwell | ... | sound designer |
Tim Cavagin | ... | re-recording mixer |
Aran Clifford | ... | mix technician |
Greg Crawford | ... | adr mixer: Atlanta |
Simon Diggins | ... | adr mixer |
Devin Doucette | ... | adr mixer |
Oliver Ferris | ... | foley artist |
Sue Harding | ... | foley artist |
Maria Kelly | ... | adr recordist |
Michael Leder | ... | boom operator |
Phil Lee | ... | sound designer |
Adam Mendez | ... | foley mixer |
Ben Norrington | ... | dialogue editor |
Mirko Pantalla | ... | sound mixer |
Daniel Parsons | ... | utility sound |
Jason Sharrow | ... | adr mixer / adr recordist |
Max Walsh | ... | re-recording mixer |
Andy Welker | ... | adr supervisor / sound recordist: A.D.R. Recordist/Editor |
Ian Wilson | ... | supervising sound editor |
Kelly Zombor | ... | production sound mixer |
Robert Karlsson | ... | dolby consultant (uncredited) |
Special Effects by
Dan Cervin | ... | special effects first assistant |
Richard Connor | ... | special effects assistant |
Doug Cousens | ... | special effects technician |
Tyler Lidstone | ... | special effects technician |
Marcus Rait | ... | special effects coordinator |
Dana Sarafinchan | ... | special effects assistant |
Matt Sleep | ... | special effects assistant |
Mike Splatt | ... | special effects coordinator |
Joel Whist | ... | special effects supervisor |
Visual Effects by
Tasmin Adams | ... | production assistant: double negative |
Anton Agerbo | ... | visual effects producer: DNEG |
Mukund Agicha | ... | visual effects artist |
Paul Arion | ... | global head of layout: DNEG |
Jahan Arsi | ... | visual effect artist |
Ryan Basaraba | ... | Motion Capture TD / on set data acquisition |
Sanyam Basran | ... | modeller / visual effects artist |
Damien Bent | ... | assistant colourist: visual effects |
Bhargavk | ... | visual effects artist |
Yasmin Blake | ... | visual effects coordinator |
Peter Bowmar | ... | effects technical supervisor |
Cordell Briggs | ... | compositing assistant: Double Negative |
Rob Caisey | ... | visual effects assistant coordinator |
Gregory Chalenko | ... | senior compositor: DNEG |
Deepak Chandra | ... | digital compositor |
Ann Chow | ... | visual effects department manager |
Zoe Cousins | ... | digital film bureau |
Sonia D'Costa | ... | visual effects line producer |
Virender Dass | ... | Matchmove Supervisor DNEG |
Jose Maria de la Puente | ... | visual effects producer |
Prashant Dhotre | ... | lighting lead |
Neil Eskuri | ... | visual effects supervisor: DNEG |
Madhura Gangan | ... | lighting td |
Saurabh Gavankar | ... | Matchmove Artist |
Gourav Ghosh | ... | creature cloth td |
Anthony Grant | ... | Build supervisor |
Joshua Hakim | ... | 3d Artist |
Luke Hardisty | ... | digital compositor |
Jiten Harkhani | ... | compositor |
Megan Hayes | ... | visual effects line producer |
Sacha Husband | ... | vfx production assistant |
Digger Jensen | ... | layout supervisor: DNEG |
Adam Johannesson | ... | data i/o: DNEG |
Timothy P. Jones | ... | digital film bureau |
Ashutosh Joshi | ... | visual effects producer |
Swapnil Kamle | ... | digital compositor: Double Negative |
Praveen Kanshi | ... | visual effects coordinator |
Sagar Khorasia | ... | roto artist: visual effects |
Mischa Kolbe | ... | Creature TD: DNEG |
Rahul Kothari | ... | digital compositor: Dneg |
Vishal Kumar | ... | matchmove artist: DNEG |
Dan Kunz | ... | visual effects onset support: DNEG |
Jackie Mills | ... | Roto/Prep Supervisor |
Anil Mishra | ... | compositor |
Ankur Mishra | ... | visual effects artist |
Sayani Mitra | ... | matchmove technical director |
Buhas Mohammedunny P. | ... | Matchmove Supervisor: DNEG |
Eric Moliner | ... | creature td: DNEG |
Kent O'Connor | ... | lead data wrangler |
Yash Pandit | ... | compositor |
Mayuresh Powar | ... | compositor |
Marko Radinkovic | ... | senior digital compositor: Double Negative |
Jordan Rice | ... | visual effects technical resource assistant |
Rogelio Rodriguez | ... | head of layout: DNEG Vancouver |
Anik Roy | ... | Layout TD |
Caroline Sandgren | ... | environment generalist td: dneg |
Seshaprasad | ... | head of production: Dneg - India |
Jinali Shah | ... | production coordinator |
Aurora Shannon | ... | colourist: visual effects |
Amanraj Sharma | ... | digital compositor |
Sammy Shikaze | ... | visual effects coordinator |
Liam Skogland | ... | vfx editor: DNEG |
Nikki Snider | ... | visual effects artist |
Richard Stay | ... | DFX Supervisor: Dneg |
Jamie Stevenson | ... | visual effects producer |
Jelena Stojanovic | ... | 2d compositing supervisor |
Apurv Swami | ... | matchmove TD: DNEG |
Joshi Umang | ... | modeler: visual effects |
Andrew Van Midde | ... | Shoot TD |
Rohan Vaz | ... | vfx asset/build supervisor |
Shiv Kumar Vishwakarma | ... | digital artist: double negative |
Eva von Overheidt | ... | digital compositor: DNEG |
Vishal Vyas | ... | visual effects coordinator |
Michal Whitty | ... | visual effects producer |
Seungjin Woo | ... | concept artist: double negative |
Ryan John Woodward | ... | build supervisor: Double Negative |
Ahmed Yousry | ... | Onset VFX supervisor |
Shawna Zegarra | ... | technical support |
Christina Garberson | ... | visual effect executive (uncredited) |
Amit Jaiswar | ... | visual effects artist (uncredited) |
Vanessa Velasquez | ... | technology: Double Negative (uncredited) |
Stunts
Ralph Scott Aden | ... | stunts |
Arturo Arredondo | ... | stunts |
Guy Bews | ... | stunt driver |
Roy Block | ... | stunts |
Douglas Chapman | ... | stunts |
Dominic Cicero | ... | stunt driver |
Ken Clark | ... | stunt driver |
Clay Cullen | ... | car stunt double: Milo Ventimiglia |
Lex Damis | ... | stunt driver |
Michelle Damis | ... | stunt driver |
Duane Dickinson | ... | stunt driver |
Cassandra Ebner | ... | stunts |
Glenn Ennis | ... | stunts |
Ryan Ennis | ... | stunt driver |
Kirsten Foe | ... | stunt driver |
Tanner Foust | ... | stunt driver |
Kristen Fussell | ... | stunts |
Lucas Griffin | ... | stunts |
Leif Havdale | ... | stunt coordinator |
Michael Hilow | ... | stunt driver: 2nd Unit |
Dave Hospes | ... | stunt driver |
Bret Kiene | ... | stunt driver |
Jon Kralt | ... | stunt driver |
Gaston Morrison | ... | stunt driver |
Tristan Nunez | ... | stunt driver |
Gerald Paetz | ... | stunt driver |
Lynda Randall | ... | stunts |
Zacharie Robichon | ... | stunts |
Casey Rutherford | ... | stunt driver |
Rich Rutherford | ... | stunt coordinator |
Jeff Sanca | ... | stunt driver / stunts |
Heath Stevenson | ... | stunts |
Johannes Van Overbeek | ... | stunts |
Kye Walstrom | ... | stunt driver |
Jeffrey Westphal | ... | stunts |
Camera and Electrical Department
Maya Batten-Young | ... | lamp operator |
Mitch Bax | ... | digital imaging technician |
Bart Bialasik | ... | second assistant camera: second unit |
Jeffery Bjorgum | ... | video assist |
Matt Bonin | ... | Rigging Grip / rigging best boy |
Daniele Cafolla | ... | gaffer |
Scott Campbell | ... | lead rigging grip |
Jeffrey Cassidy | ... | video coordinator: toronto camera unit |
Stephen Caswell | ... | lighting technician: ontario unit |
Steven J. Chambers | ... | video assist engineer: Seattle, 2nd unit |
Christiaan J. Cloete | ... | russian arm operator |
Ryan Czyzewski | ... | digital imaging technician: Toronto unit |
Drew David | ... | leadman grip |
Federico De Marco | ... | libra head technician: Toronto unit |
Sebastiano De Pascalis | ... | b cam/steadicam operator / steadicam operator: 'b' camera |
Ricky Dean | ... | digital utility technician |
Cameron Drinkle | ... | motion picture video coordinator |
Spencer Ennis | ... | second assistant camera: "a" camera |
Tyson Esau | ... | lamp operator |
Cian Foley | ... | lighting technician: Toronto Unit |
Niall Fraser | ... | assistant chief lighting technician |
Doane Gregory | ... | still photographer |
Stuart Haggerty | ... | gaffer |
Michael L. Hall | ... | gaffer: Toronto unit |
Rod Haney | ... | rigging grip best boy |
Spencer Horita | ... | lamp operator |
Tony Hyland | ... | leadman rigging grip |
Geoff Kennedy | ... | Rigging Lighting Technician |
Dubin Kim | ... | second company grip |
Margaret Knoebel | ... | second assistant camera seattle unit |
Jason Knoll | ... | first assistant camera: a camera, Seattle |
Christian Kozak | ... | lamp operator |
Corey Lambert | ... | remote head technician |
Doug Lavender | ... | first assistant "a" camera: second unit |
Richard D. Leko | ... | grip: second unit, Toronto |
Ian R.C. Levine | ... | camera operator: "b" camera |
Joshua Marcoux | ... | second assistant camera |
Alex Martinez | ... | b camera first assistant |
Manuel Mastrostefano | ... | digital imaging technician: Italy |
Stephen McGehee | ... | second unit DP |
Brad McGregor | ... | camera operator: head tech |
David McIntosh | ... | key rigging grip |
Jason Misewich | ... | rigging grip |
Dan Morrison | ... | a camera first assistant camera |
Keith Murphy | ... | camera operator: second unit |
Kim Olsen | ... | key grip |
Sean Oxenbury | ... | key rigging gaffer |
Peter Pacula | ... | best boy rigging grip |
Artem Pashkevich | ... | camera trainee: toronto unit |
Kyle Petitjean | ... | second assistant camera: 2nd Unit |
Daniel Pierce | ... | rigging grip |
Alex Reno | ... | rigging grip |
Massimo Rinella | ... | dolly grip: a cam |
Will Roegge | ... | b camera operator: Second Unit |
Luze Issa Rubio | ... | camera trainee |
Armand Santos | ... | best boy rigging lighting |
Kyryll Sobolev | ... | first assistant camera: second unit "d" camera |
John Stabile | ... | key grip |
Vincent Stander | ... | second assistant "a" camera: second unit |
Mike Stroman | ... | generator operator |
Emanuele Tiberti | ... | b camera dolly grip |
Paolo Tiberti | ... | key grip |
Gladys Tong | ... | computer/video playback supervisor |
Federica Urso | ... | a camera |
Spencer Village | ... | best boy rigging lighting / lamp operator |
Bob Webeck | ... | first assistant camera: vfx unit |
Lance White | ... | video coordinator |
Peter Wilke | ... | a-camera steadicam operator |
Adriene Wyse | ... | second assistant camera |
Animation Department
Surpur E.G. | ... | key animator |
Casting Department
Matteo Bianchi | ... | extras casting assistant |
Francesca Bradley | ... | Casting Associate: UK |
Rebecca Davidson | ... | casting assistant |
Sandra-Ken Freeman | ... | extras casting |
Denise Gibbs | ... | extras casting: Seattle unit |
Stephanie Gorin | ... | casting: Toronto |
Jesse Griffiths | ... | casting associate: local casting |
Glenda Mariani | ... | casting assistant: UK |
Samantha Montgomery | ... | extras casting |
Armando Pizzuti | ... | Casting: Italy |
Keertana Sastry | ... | casting associate |
Claudio Valentini | ... | extras casting assistant |
Rita Vannuccini | ... | child extras casting Florence |
Costume and Wardrobe Department
Lanny Campbell | ... | breakdown artist |
Luisa Dalmagro | ... | costume buyer / costume supervisor: Italy |
Alison Fraser | ... | assistant costume designer |
Damiana Geissa | ... | set costumer italia |
Kieu Nguyen | ... | costume cutter |
Heather Osborne | ... | set costumer |
Ellie Schultz | ... | costume breakdown artist |
Kathryn Sheer | ... | costumer |
Alison Wall | ... | costumer |
Editorial Department
Sophie Billington | ... | digital film bureau |
Sara Buxton | ... | assistant colourist |
Maria Chamberlain | ... | digital colourist |
Fred Chandler | ... | post production executive |
Tom Corbett | ... | head of extraction and delivery |
Raoul Crosby | ... | i/o operator |
Rob Farris | ... | digital intermediate head of production |
Joe Goode | ... | first assistant editor |
Tom Hannibal | ... | vfx editor |
Neil Harrison | ... | senior digital intermediate administrator |
Lawrence Hook | ... | digital intermediate technical supervisor |
Candice Kim | ... | post project manager: dailies |
Patrick Malone | ... | digital intermediate head of department |
Ren Manlolo | ... | senior dailies operator |
Samantha A. Morrison | ... | post-production coordinator: Marc Graue Recording Studios (as Samantha A. Duncan) |
W. Cody Nelson | ... | senior dailies operator |
Dilek Osman | ... | post-production coordinator |
John Percival | ... | assistant digital intermediate producer |
Alexander Phillips | ... | digital intermediate assistant |
Monika Radwanska | ... | second assistant editor |
Finlay Reid | ... | digital intermediate assistant |
Shaun Richards | ... | digital intermediate producer |
Jaan Spirka | ... | colorist: dailies |
Ross Thomson | ... | dailies operator |
Davide Ulissi | ... | dailies manager: Kiwii Srl - segments Italy |
Alex Waite | ... | editorial trainee |
Evangeline White | ... | digital film bureau |
Charlotte Barnes | ... | assistant digital intermediate producer (uncredited) |
Yoon Hee Hwang | ... | dailies assistant supervisor (uncredited) |
Location Management
Jasmine Chaos | ... | location production assistant |
Jason Collier | ... | assistant location manager |
Christian dela Cruz | ... | location production assistant |
Pete Drozdzik | ... | assistant location manager |
Mario Ghinassi | ... | location manager italy |
Dan Kuzmenko | ... | location manager |
Jonathan Matthews | ... | second unit |
Chrissy Mozylisky | ... | assistant locations manager |
Kory Orban | ... | assistant location manager / location scout |
Joshua Paragas | ... | 2nd unit key assistant location manager |
Jenna-Lee Perkins | ... | location map maker |
Paul Riordan | ... | key assistant location manager |
Music Department
Laurence Anslow | ... | pro tools recordist |
Volker Bertelmann | ... | soloist: piano |
Daniel Bhattacharya | ... | musician |
Daniel A. Brown | ... | music preparation |
Ian Burdge | ... | soloist: cello |
Peter Clarke | ... | music editor |
Alex Ferguson | ... | assistant engineer |
Geoff Foster | ... | score engineer & mixer |
Mark Graham | ... | conductor / head of music preparation / orchestrator |
Clifton Harrison | ... | musician: viola |
Gregor Keienburg | ... | musician: guitars |
Season Kent | ... | music supervisor |
Moritz Kolb | ... | soloist: cello |
Samuli Kosminen | ... | musician: drums |
Sabine Könner | ... | musician: violin |
Patty Macmillan | ... | composer agent |
Gerard McCann | ... | music editor |
Adam Miller | ... | score recordist |
Jack Mills | ... | assistant engineer |
Everton Nelson | ... | concertmaster |
Dustin O'Halloran | ... | soloist: piano |
Victor Pesavento | ... | music preparation |
Barnaby Robson | ... | musician |
Richard Watkins | ... | soloist: French horn |
Joe Zimmerman | ... | music preparation |
Thomas Cavanaugh | ... | music business & legal affairs (uncredited) |
Ellen Ginsburg | ... | music clearance (uncredited) |
Patrick Houlihan | ... | music executive (uncredited) |
Roger Linley | ... | musician: double bass (uncredited) |
Tom Pigott Smith | ... | musician: violin (uncredited) |
Bruce White | ... | musician: viola (uncredited) |
Script and Continuity Department
Jessica Clothier | ... | script supervisor |
Nadia Guglieri | ... | script supervisor |
Transportation Department
Blue Angus | ... | transportation coordinator |
Ian Chabassol | ... | driver |
Sinisa Gudicek | ... | driver |
Paris Haase | ... | driver |
Paul Irvine | ... | transportation captain |
Arnold Korbmacher | ... | driver |
Jason Leeking | ... | transportation coordinator: Toronto unit |
Julio César Monge | ... | driver |
Rick Rasmussen | ... | picture car coordinator |
Chris Rowles | ... | picture car captain: Toronto Unit |
Tana Tocher | ... | driver |
Corey Tufts | ... | cast driver |
Rick Wiley | ... | driver |
Additional Crew
Andie Aichholz | ... | assistant accountant |
Helen Alto | ... | assistant: Tania Landau |
Diego Arrue | ... | production assistant |
Victoria Bavister | ... | assistant: Simon Curtis |
Paul Bois | ... | location production assistant |
Rebecca Booth | ... | production coordinator: Italy |
Susannah Brengel | ... | cost controller |
Corine Buffel | ... | 2nd Unit Production Supervisor |
Nikita Cameron | ... | production assistant |
Bryton Camilleri | ... | production assistant |
Jennifer Coccimiglio | ... | production coordinator: 20th Century Fox |
Benjamin Coster | ... | assistant: Tania Landau |
Emma Craft | ... | production assistant |
Chris Crawford | ... | key production assistant |
Matt Curtis | ... | titles designer |
Cyd Dahl | ... | production assistant (as Cydney Dahl) |
Deborah Dellosso | ... | animal trainer |
Sofia Deniz | ... | production assistant |
Deborah Domínguez | ... | SUB Supervisor |
Flavia Giua | ... | extra's payroll |
Evan Godfrey | ... | assistant production coordinator |
Devin Gunenc | ... | second assistant production coordinator |
Daniel Heale | ... | marketing agency executive |
Chris Ihlenfeldt | ... | production assistant: second unit, Seattle |
Diana Jacobsen | ... | production assistant |
Dacen James | ... | production team (as Dacen McAmmond) |
Lorraine Jamison | ... | unit publicist |
Lana Knox | ... | production assistant |
Lori Kokotailo | ... | stand-in: Jackie Minns (as Lori Koko) |
Karin Korchinski | ... | assistant production coordinator |
Michael Lafuente | ... | director of technology: 20th Century Fox |
Christian Lagasse | ... | choreographer |
Ninie Lewis | ... | assistant: Patrick Dempsey |
Wendy Martinez | ... | first assistant accountant |
Tyler Mazzucco | ... | production assistant |
Anna McBarron | ... | key production assistant |
Bliss McDonald | ... | production coordinator |
Aidan McGrath | ... | set pa |
Fabrizio Melone | ... | production assistant |
Casey Merrill | ... | production assistant |
Teresa Ann Miller | ... | Animal Coordinator/Supplier/Lead Trainer |
April Morley | ... | animal trainer |
Alana Murray | ... | clearance co-ordinator |
Fabio Novitsky | ... | first aid craft services |
Pallas Pace | ... | production assistant |
Fraser Paterson | ... | Key Scenic Artist. Second Unit |
Sid Pearson | ... | assistant: Donald J. Lee Jr. |
Anna Perzel | ... | craft service |
Jeff Pitman | ... | set production assistant: Seattle Unit |
Eli Powers | ... | assistant to cast |
Karina Rahardja | ... | assistant: Neal Moritz |
Christopher Mark Ritchie | ... | production assistant |
Bruce Roberts | ... | key set pa: second unit |
Connie Rusgen | ... | animal trainer |
Hélène Rybol | ... | production assistant |
Andrea Maria Sabelli | ... | Location Coordinator: Italy |
Mathieu Salin | ... | production assistant |
Mark Shockley | ... | green screen animal producer |
Elizabeth Siskind | ... | epk: sunnyboy entertainment |
Alessandro Spinelli | ... | first assistant accountant |
Stephanie Stanton-Linder | ... | puppy trainer |
Hannah-Jo Stephens | ... | assistant: Simon Curtis |
Bernadette Tanchauco | ... | Estimating Executive |
Crystal Van Meer | ... | puppy trainer |
Michael Vasquez | ... | 1st assistant accountant |
Gillian West | ... | assistant production coordinator: second unit |
Jeff Zwart | ... | consultant: racing |
Michael Heffernan-Ryall | ... | Background Actor (uncredited) |